Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Kingsoft Office: kvalitní „kancl“ pro Android!

Michal Poláček 0

Jednou ze zásadních výhod telefonů/tabletů je, že je má člověk kdykoli po ruce.  Skvěle tedy tak poslouží nejen jako nástroj na čtení pošty, ale je možné díky nim vyřizovat i další pracovní úkony kterým nejčastěji potřebujete kancelářské balíky.

Kancelářské balíky nemusejí být jen pro klasický počítač nebo cloudovými řešeními. Existují i kancelářské balíky pro androidí telefony, které nejsou zrovna nejlevnějším softwarem, jenž můžete na Google Play najít. Jedná se o investici kolem 200 až 300 Kč, což na mobilní/tabletovou aplikaci rozhodně není málo. Na druhou stranu se nabízí pro Android mnoho aplikací zdarma a jednou z nich je Kingsoft Office.

2013-11-28-13-30-42

Kingsoft Office nabízí celou řadu klasických služeb – čtení z více než 20 formátů dokumentů, možnost jejich úpravy a následné ukládání. Aplikace navíc umožňuje provázání s vašimi cloudovými službami, kterými jsou např. DropBox, Google Drive či Box.net, výhodou je i plnohodnotný český překlad aplikace ve verzi (Multi-Lan)

Zřejmě nejlepší z celého balíčku je právě textový procesor, nabízí relativně pokročilé možnosti formátování textu. Psaní je tak pohodlné, jak jen je to na telefonu/tabletu možné a práce s aplikací je krásně plynulá. Výsledky můžete uložit do formátu .doc, .docx, .txt, .pdf.

Tabulkový procesor má problém s tím, že řadu funkcí člověk nemusí hned najít. Přesto si poradí i se statistickými příkazy či matematickými funkcemi. Výsledky můžete uložit do formátu .xls nebo .xlsx.

    2013-11-28-13-30-53

Nástroj na tvorbu prezentací je už spíše takový doplněk, který je třeba vnímat spíše jako záložní řešení či aplikaci na drobné úpravy než na nějakou systematickou práci. Výsledky můžete uložit do formátu .pptx2013-11-28-13-38-35

To vše zdarma, jednoduše a ve velice příjemném grafickém prostředí, které se hravě vyrovná plno placeným aplikacím podobného ražení v androidím obchodě. Kingsoft Office je skvělou volbou i pro ty, kteří již mají některý z placeného softwaru zakoupený.
Pro stažení klepněte na logo níže.

Zdroj: http://www.kingsoftstore.com , https://play.google.com/store