Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Launcher8: Minimalismus WP „tajls“ na Androidu!

Michal Poláček 0

Mnoho lidí si často pochvaluje Windows Phone OS pro jeho jednoduchost a minimalistické vzhled. Na rozdíl od jiných mobilních operačních systémů, které využívají rozmanitosti ikon a efektů, je Windows Phone 8 relativně jednoduchý.

Nicméně, mobilní operační systém Windows Phone 8 není zdaleka dokonalý. Tato platforma je omezený ekosystém, který svým způsobem brání vývojářům ve vytváření aplikací, které by obohatily zkušenosti uživatelů tohoto operačního systému. Toto způsobilo, že Windows Phone 8 zařízení zaostávají z hlediska tržeb ve srovnání s telefony s jinými operačními systémy.
Naštěstí existují způsoby, jak můžete získat jednoduché a minimalistické rozhraní Windows Phone 8 na vašem zařízení se systémem Android prostřednictvím aplikace s názvem Launcher 8.
Aplikace byla vyvinuta skupinou QiHang Dev Team a přináší (ex-)Metro UI (zámek obrazovky, úvodní obrazovku a spouštěč aplikací) na zařízení se systémem Android.
Jedná se v podstatě o náhradu domácí aplikace, která staví na uživatelském rozhrání Windows Phone 8. S Launcher 8, bude homescreen uživatele nyní obsahovat dlaždice (namísto ikon), které fungují jako zkratky k různým aplikacím podobně jako je tomu u WP8 zařízení.
Uživatelé mohou také vybrat vlastní barvy, nebo dokonce umístit obrázek na pozadí pro každou dlaždici. Ve skutečnosti, aplikace nabízí větší barevnou škálu (přes 100 barevných kombinací s nastavením pro průhlednost) pro uživatele, na rozdíl od reálného operačního systému Windows. Totéž platí o velikosti dlaždice, aplikace nabízí širší výběr konfigurací dlaždice (1×1 až 4×4 dlaždic)
Pro uživatele, kteří chtějí jen získat WP8 vzhled pouze v určitých oblastech svého telefonu, aplikace poskytuje možnosti zakázat zámek obrazovky WP8 stylu nebo WP8 vzhled seznamu aplikací, což je pro uživatele možnost nadále používat vlastní styl zámku obrazovky nebo klasický seznam aplikací v mřížce. Nicméně vědomí, že aplikace zobrazuje stejnou sadu ikon jako je běžné v Androidu, na rozdíl od monochromatických ikon na Windows Phone je tento fakt rozhodně velkým plus.
Launcher 8 také nabízí možnosti animace pro řadu specifických dlaždic, například pro složky, Galerii, Dialer a SMS. Aplikace také napodobuje animační přechody z WP8.
A konečně, uživatelé stále mohou používat své oblíbené widgety i v Launcher 8. Všechny widgety v Launcher8 jsou považovány dlaždice, a tak mají stejné možnosti, které jsou k dispozici úprav u dlaždic klasických.
Abych to všechno shrnul, Launcher 8 je opravdu šikovná aplikace, pokud chcete, aby váš Android telefon získal nový vzhled, který je tak čistý a minimalistický, jako u WP8.
Samozřejmě, že zkušenost není totožná jako u originálu, přece je Windows Phone systém jen jeden, ale pokud jste opravdu pouze uživatel, který chce získat zkušenosti (nebo tápe, zda Android odložit) a stále nemůžete dopustit na praktičnost a intuitivnost Androidu, nemluvě o tisících aplikací ve vašem telefonu nebo tabletu, neváhejte, Launcher 8 totiž nabízí prakticky to nejlepší z obou světů.
Screenshot_2014-01-07-19-46-51Screenshot_2014-01-07-19-45-34Screenshot_2014-01-07-19-46-15

Download:    

google_play_Download
Bezplatná verze s reklamou

google_play
Placená verze bez reklam

Zdroj: Google Play Store