Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Uživatelská recenze: Acer Iconia Tab B1-A71 – sedmipálcová „placka“ (téměř) bez lagů.

Michal Poláček 0

Dostal se nám do rukou Acer Iconia Tab s označením B1-A71. A touto formou bychom Vám jej chtěl představit. Pojďme se mu tedy mrknout na zoubek. 🙂

Acer Iconia Tab B1 – A71 je vybaven 7“ TFT displejem s rozlišením 1024×600. (rozlišení jako můj netbook Aspire One, pozn. šéfredaktora) Je poháněn 1,2 GHz procesorem  MTK 8317T s 512 MB RAM a je dodáván v 8 nebo 16GB variantě, a poskytuje slot pro kartu microSD (až 32GB). Připojení k internetu je realizováno pouze pomocí Wi-Fi. Bluetooth 4.0 a microUSB 2.0 patří k standardu dnešní doby. Mezi další funkce tohoto tabletu se řadí VGA fotoaparát na přední straně a 2710 mAh baterie.
Po stránce designu není Acer Iconia B1 – A71 nejlépe vypadající tablet, prostě obyčejná placka, která nijak zvlášť nepřekvapí. Rámeček v přední části je obklopen tenkou modrou linií, která je vcelku nepříjemná pro oči. Kvalita přístroje se zdá docela slušná. Na spodní straně je port microUSB, zatím co tlačítko Power/Lock a ovládání hlasitosti je na levé straně.
V Aceru vůbec neupravovali software, takže máte k dispozici v podstatě čistý Android 4.1 (Jelly Bean). To v praxi znamená, že je pryč nepříjemný balast, který by zpomaloval operační systém a tím kazil uživatelský zážitek. Nicméně, je zde několik předinstalovaných aplikací od Googlu, jako jsou prohlížeč Chrome a další aplikace Google, video editor a ebook reader atd.
Ve snaze udržet náklady na nízké úrovni, Acer používá na tabletu pouze přední VGA kameru, která je schopna zachytit video a obrázky. Jak se dalo očekávat, je v obraze hodně šumu a barvy nejsou příliš reálné. Celkově ovšem poslouží svému účelu především při videohovorech.
Na zadní straně je mřížka reproduktoru, která má spíše slabší výkon, prostě nic, co by nadchlo ale ani urazilo. Přehrávání videa na YouTube , stejně jako běžně přehrávané video přes aplikaci video přehrávač bylo bez zpoždění. Tento přístroj může přehrávat videa v HD-ready rozlišení 720p, s FullHD rozlišením 1080p už je to horší.
Acer Iconia B1 – A71 nabízí poměrně plynulé uživatelské prostředí, přesto je 512 MB paměti RAM v dnešní době trochu málo. (Lumia 520 s WP8 běží na totožné hodnotě operační paměti) Zobrazení je slušné, s přijatelnými barvami, tablet je vskutku vhodný pro sledování filmů a čtení e-knih na cestách.
Co se mi nelíbí na obrazovce je fakt, že není příliš jasná, musel jsem udržovat jas na 40 % nebo výš, ale to je zcela osobní pohled a může se lišit od uživatele k uživateli. Přece jen se jedná o poměrně překonanou technologii TFT.
Za hlavní nedostatek považuji nemožnost připojení zařízení přes OTG (On-The-Go) a absenci zadní kamery.

Verdikt
Acer Iconia B1-A71 je schopný tablet, který přináší to, co slibuje. Je ideální pro poslech hudby, videa, čtení e-knihy na cestách. Takový tablet pro začátečníky, kteří si chtějí vyzkoušet dobrý tablet za málo peněz.
Výrobce by měl dostat několik bodů za snahu, mám tím na mysli poskytnutí mezinárodní záruky na tento přístroj, takže je snazší nechat ho opravit v případě, že narazíte na problém, i když jste třeba na dovolené.
Plusy: Dobrá kvalita displeje, mezinárodní záruka, čistý OS Android
Mínusy: Absence 3G, slabý jas, absence zadního fotoaparátu, absence USB OTG
Představeno 30.8.2013, cena 2599 Kč
Klíčové parametry:

  • 7 palcový TFT displej s rozlišením 1024×600
  • Android 4.1 (Jelly Bean)
  • 1,2 GHz procesor
  • 512 MB RAM
  • 8 nebo 16 GB interní paměť,
  • Podpora karet microSD
  • Wi-Fi, microUSB 2.0, Bluetooth 4.0
  • VGA fotoaparát na přední straně
  • Baterie: 2710 mAh

Poznámky na závěr:

Zdroj: Vlastní zkušenost,  Acer

Komentáře jsou uzavřeny.