Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Uživatelská recenze: Kožené pouzdro od Phonecaseseurope.com pro Jolla Phone.

Michal Poláček 0

Do naší redakce se nám od eshopu Phonecaseseurope.com dostal velmi zajímavý kousek příslušenství pro Jolla telefon. Jedná se o flipové pouzdro od finské firmy Insmat.

1. První dojem
Je velmi kladný. Materiálem je opravdu použita pravá kůže, velmi jemná, pečlivě zpracovaná. Prošití je dokonale přesné, stejně jako otvory – prořezy jsou precizní bez otřepu.
2. Popis
Na čelní straně nahoře jsou v řadě tři otvory průměru 2mm zhruba 6mm od sebe, to kvůli telefonování se zavřeným flipem v dolní straně. Dole je otvor pro snímaní zvuku a vyražené logo výrobce. Pro příjem hovoru musíte flip oteřít, po zavření zůstáváte na příjmu a můžete telefonovat. I přes zavřený flip lze poklepaním hovor ztlumit. Zvuk i přes zavřený flip je čistý, zřetelný bez šumu. Po odklopení magnetického pásku na vnitřní levé straně pak najdete  dva prořezy např.  pro kreditní kartu a vizitku. Prořezy jsou přesné, karty v nich drží a nemají tendenci ani při prudším otevření vypadnout. Na hřbetní straně nahoře je druk s otvorem,ovšem bez zjevného účelu. Na pravé straně najdete cover z matného pogumovaného plastu. Telefon do něj nacvaknete napoprvé zcela lehce, vyjmutí je už docela boj, díky koncepci dvou vrstev  (The Other Half) . Avšak s trochou opatrnosti a pečlivosti se to dá zvládnout. Skrz plast i zadní koženou stranu je prořez pro blesk a čočku fotoaparátu. Pásek na zajištění je na magnetickém principu a drží dobře. Při deseti simulovaných pádech z výšky 2 metrů se nikdy neotevřel což značí velmi dobrou ochranu celeho telefonu při nečekaném nechtěném pádu.

3. Výsledný dojem – shrnutí
Pouzdro Insmat je jediné na trhu určené přímo pro telefon Jolla, což z něj dělá jedničku na trhu. Použitý materiál – pravá kůže hodnotím 1*. Zpracování celého výrobku  je rovněž za 1. Trochu kazí dojem logo Insmat nad spodním otvorem, třeba uprostřed čelní plochy by se vyjímalo lépe – klidně i větší, nicméně toto je pouze věc designu, ne kvality. Rovněž druk ve hřbetu je spíše záporným elementem. Posledním je magnetický pásek, které je nelogicky všit do hrany levé desky pouzdra  a zavírá se na zadní desku pravého pouzdra, čímž dochází k nepříjemnému efektu, že pokud telefon položíte na stůl, nikde nebude ležet stabilně celou plochou, ale bude se kývat doleva …doprava. Mnohem praktičtější a logičtější by bylo opačné všití pásku. Hodnotím za 2. Cena 19,95 euro je velice příznivá, za použitý materiál a zpracování bych očekával cenu vyšší cca okolo 25-28 euro, hodnotím 1. Za uvedenou cenu je pouzdro vynikající volbou pro telefon Jolla, mnohonásobně lepší než nějaké kapsičkové univerzály. Mohu jej zcela doporučit.

Nokia.Maniak

Obal lze zakoupit za 19,95€ na eshopu Phonecaseseurope.com.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *