Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Recenze: Plážový set s vodotěšným obalem od Eyelead a Golla látkovým pouzdrem!

Michal Poláček 6

Do redakce nám dorazil zajímavý set příslušenství, zapůjčený od e-shopů 4mysamsung.cz a 4myapple.cz. Set se skládá ze slušivého pouzdra na váš smartphone a z dárku ve formě vodotěsného obalu. Celý set je dílem firem Golla a Eyelead. Golla je finská společnost stavící svůj úspěch na krásném a praktickém designu. Eyelead je německá společnost zabývající se výrobou celé škály příslušenství.

Obal na smartphone
Praktický a zároveň prakticky doplněk pro váš telefon. Můžete jej nosit na opasku, připnout si ho karabinou kam jen budete chtít nebo použít dodávanou šňůrku na krk. Obal má tři kapsičky jednu na vámi zvolené zařízení, další primárně určenou pro šňůrku na krk, poslední kapsička je poměrně malá a dala by se do ní umístit například kreditní karta nebo hotovost.

Velmi příjemným překvapením je kvalitní zpracování celého obalu, nikde se nic ani náznakem nepáře, vše působí pevně a bytelně. Příjemným překvapením je vybraný materiál, nejdříve se mi nepodařilo zjistit z čeho je pouzdro vyrobeno, až po pozdějším pročtení etikety jsem se dozvěděl o použití eko-kůže. Nevím sice, co si mám pod tímto pojmem představit, ale pokud je tato kůže příjemné “pogumování,“ kterým je pokryt polyester, z něhož je vyroben celý zbytek pouzdra. Moje hodnocení je jenom kladné. Konkrétní kus má černou barvu z venku a červený vnitřkem. Pokud by se někomu černá nelíbila, v nabídce výrobce si může vybrat růžový.
V tomto odstavci bych se chtěl dostat snad k jedinému nedostatku a tím je velikost. Nebyl jsem schopen do obalu zavřít svoji 4,3 palcovou Lumii 820, až po vyměnění přístroje za Lumii 520 přišel úspěch, není to bohužel ono, nejde zapnout úplně dokonale. Proto doporučuji obal kupovat jen pro telefony o úhlopříčce 4 palce a méně. Rovněž jsme zkoušeli do obalu postupně dostat Nokia E5, X2-02 a 7650 – podařilo se. 6310i se dle očekávání nevlezla …

Kryt do každé nepohody
Druhá část setu bude zajímat jedince, co se zajímají o činnosti spojené s vodou. I přes jeho název “ Plážový set,“ mě hned jako první napadl vodácký sport. O využití každopádně rozhoduje uživatel a zde se meze nekladou, sám výrobce na etiketě píše o odolnosti proti písku, sněhu a prachu. Měkký pryž, materiál zvolený výrobcem, není žádným překvapením. Problémové jsou nevyhlazené hrany, mně i našemu šéfredaktorovi se o něj podařilo říznout.

Set se skládá ze dvou obalů jeden jednoduchý, úplně obyčejný, i přesto užitečný. Až budete vytahovat telefon z obalu po nečekané koupeli, nezamokříte si ho o vnější okraj. Venkovní obal je z jedné strany nafukovací a z druhé strany čirý. Polštářek na zadní straně obalu nejde moc nafouknout, nicméně nevyskytne se problém s udržením telefonu na hladině.

Pojďme zjistit, jestli to opravdu funguje, test jsem prováděl s telefonem Nokia Lumia 820. Jak je vidět telefon si zaplaval a nijak se to neprojevilo na jeho funkčnosti. Během točení videa jsem si poprvé v praxi vyzkoušel i vlastnost Super Sensitive Touch. Důležité je zmínit skutečnost, kterou se výrobce chrání v případě utopení vašeho přístroje. V popisu obalu není o vodotěsnosti ani slovo, pouze o stříkající vodě. Každopádně nemusíte se ničeho bát v případě správného uzavření dvou vodotěsných manžet a správného zalepení suchého zipu, nemá voda šanci k telefonu proniknout.
Závěr
Obě pouzdra hodnotím velmi kladně, i když mají každé své mouchy, ke koupi setu nebo Golla obalů každopádně přesvědčí akční cena 199 Kč. Vybrat si můžete růžový nebo černý.
Za zapůjčení setu děkujeme našim partnerům …

Autor: Jakub Dušek

  1. Jan Garaj Jan Garaj

    Při mým štěstí by mi to nateklo i do obalu 🙂

Komentáře jsou uzavřeny, ale <a href="http://newnokia.cz/finland-design/recenze-plazovy-set-s-vodotesnym-obalem-od-eyelead-a-latkovym-obalem-od-golly/trackback/" title="Trackback URL na tento článek">trackback</a> a pingback jsou aktivní.