Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Seznamte se s operačním systémem Sailfish!

Libor Žuffa 1

Podrobná video-prohlídka nového systému Sailfish od společnosti Jolla. Podívejte se, jak jednoduché může být ovládat váš telefon.O historicky prvním modelu firmy Jolla a jeho parametrech jsme již psali v samostatném článku. Nyní se podíváme na podrobnou prohlídku celým systémem Sailfish, kterou nás provede CEO Jolly, Stefano Mosconi. Video s ním měli možnost natočit redaktoři ze serveru Pocketnow na letošním mobilním kongresu v Barceloně.


Celý systém běží na známé Nokii N950, která byla uvolněna pouze pro vývojáře a do běžného prodeje se nikdy nedostala. Vidět můžete velice jednoduché ovládání gesty, které bude v prvních momentech užívání telefonu zmatené, ale postupem času se z něj stane rutinní záležitost a budete si užívat maximální jednoduchosti ovládání. Zajímavá je především možnost se kdykoli podívat na domácí obrazovku bez nutnosti „vyjíždět“ ze samotné aplikace.
Ve druhém videu se ukazuje nejen možnost instalace a spouštění aplikací určených pro Android, ale především samotný telefon, který by se měl dostat do prodeje na konci listopadu.  Zda se dostane i na český trh se zatím neví.

Zdroj: youtube.com

  1. Jura Jura

    Už se těším, až se začne Jolla prodávat a začnou se na internetu objevovat první recenze. Myslím si, že se jedná o první operační systém, který dokáže plně využít výhody dotykového ovládání (žádná nepotřebná tlačítka). Držím palce!

Komentáře jsou uzavřeny, ale <a href="http://newnokia.cz/jolla/podrobne-seznameni-se-systemem-sailfish/trackback/" title="Trackback URL na tento článek">trackback</a> a pingback jsou aktivní.