Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Proč je Jolla Ferrari na trhu s telefony?

Michal Poláček 0

S touto myšlenkou přišel novinář Ewan Spence ze zahraničního serveru forbes.com již před rokem. Mezi Ferrari a Jollou jsou rozdíly, ale přitom jsou na tom „stejně“. Tentokrát se Vám pokusím vysvětlit proč to tak je.

Spence řekl „Nemusí mít devět milionů předobjednávek jako Samsung Galaxy S3, což  pomáhá budovat firmu a vše okolo. Nicméně Ferrari prodá ročně méně než deset tisíc vozů a považují to za úspěch, proč tedy nemůže být Jolla takové Ferrari mezi smartphony?“
Při troše zamyšlení to dává smysl, když vezmeme v potaz to, že prosadit zcela nový systém na trhu plném levných i nabušených telefonů od gigantů není zcela jednoduché. Jolla ale pomalu vstupuje do podvědomí všech, kteří se trochu zajímají o telefony. Čím se však samotný Sailfish OS liší od ostatních je to, že je postaven na Linuxovém jádru a je to tedy něco zcela nového. I přesto, že nenabízí spoustu RAM, super-mega fotoaparát, tak Jolla nabízí něco podobného jako telefony Lumia. Nabízí nám styl a funkční systém, kterému navíc nahrává do karet podpora androidových aplikací.

Hero-1A

Osobně si myslím, že telefonů se prodá málo, ale bude to dost na to, aby se ve světě ukázali. Telefon bude představovat takový malý klenot, který nebude mít každý, ale kdo ho bude mít, bude vyčnívat, což je stejná myšlenka jako u Ferrari. Doufám, že brzy představí další elegantní model s velkými ambicemi.
Zdroj: Jollausers.com/