Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Komentář: Microsoft dokončuje systematický rozklad pracně vybudovaného impéria!

Michal Poláček 0

Microsoft dnes oznámil, že definitivně končí s platformou Android, kterou prostřednictvím modelů Nokia X představil ve své dlaždicové úpravě. Co jsme ale úplně nečekali, tak končí Series 40 (hloupé telefony) a Asha chytrá platforma pro jiné hloupě telefony). MS se již bude plně soustředit na Windows Phone, tedy můžeme se těšit už jen na Nokia Lumia by Microsoft.

Co to znamená v praxi, je více než jasné.

  • Microsoft plánuje v Redmondu propustit 18 000 zaměstnanců, z čehož je 12 500 bývalých zaměstnanců Nokie.
  • Microsoft dále oznámil, že poskytne nezbytnou 18ti měsíční podporu platformám Nokia X, Asha a Series 40.

Tedy jinak řečeno v politice Microsoftu může být z jednoho a půl roku klidně rok a hlavní kameny mobilní divize Microsoft Mobile, které jsou (ještě) poměrně výdělečné zejména na rozvojových trzích,  tak zkrátka a jednoduše nebudou. Microsoft se tedy bude v následujících letech plně soustředit na tlačenku jménem Windows Phone v rámci svého propracovaného ekosystému.
Nokia pod vedením „trojského koně“ Stephena Elopa realizovala podobný postup při zaříznutí Symbianu (od 2010), z původních slibů udržení podpory do roku 2016, byl najednou rok 2014 a Symbian již v podstatě dožívá svým vlastním způsobem. Microsoft tedy 17.7.2014  dokončuje systematický rozklad pracně vybudovaného impéria produkujícího telefony jménem Nokia.
Zdroj: Smartmania, Neowin, Mobilmania

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *