Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Recenze: Prestigio Power Bank 8000 – zkrátka pořádný ranec energie sbalený na cesty!

Michal Poláček 0

Prestigio se při výrobě své externí nabíječky zaměřilo na kvalitu a vzhled, který je při nejmenším zajímavý. Největší předností je určitě režim duálního nabíjení, kdy z nabíječky dokážete napájet dvě zařízení současně.

Prestigio Power Bank má rozměry 105 x 72 x 20 mm. váží něco kolem 250 gramů.  Jedná se o plast s matnou povrchovou úpravu. Celkově na nás Prestigio Power Bank působí masivně a pevně, což je v případě takového příslušenství určitě kladem. Přední stranu zdobí velký nápis Prestigio, zadní strana obsahuje název a technické specifikace nabíječky Na její levé straně nalezneme popisy jednotlivých USB vstupů a v dolním levém rohu se nachází i tlačítko vypínání, které zároveň slouží jako kontrolní LED dioda. Když se po stisknutí rozsvítí toto tlačítko červeně, dosahuje externí baterie méně než 15% své kapacity. Oranžová barva znamená zhruba 15 – 50%, zelená 50 – 80% a modrá 80 – 100%.

stažený soubor
Nejdůležitější částí je trojice USB slotů. Dva z nich nabízejí klasickou velikost a slouží k nabíjení mobilních zařízení jako tablety, smartphony, fotoaparáty nebo jiná zařízení s možností nabití přes USB. Třetí ze slotů je typu microUSB a slouží k nabití samotného zdroje. V případě mnou testované nabíječky s kapacitou 8000mAh sem se dostal na dobu cca. 8 hodin, což není špatný výsledek. V balení se nachází kabel USB – microUSB pro nabíjení smartphonu nebo tabletu, redukce, která změní microUSB koncovku na typ miniUSB a najdete zde i napájecí kabel s „kulatým“ konektorem pro nabíjení jiných malých elektrospotřebičů.

Kapacita baterie 8000 mAh postačí na několik plnohodnotných nabití smartphonu. Teoreticky byste měli nabít zařízení s 2000 mAh kapacitou něco méně než 4krát. Takový princip a postup se mi ověřil i v praxi, kdy jsme s Prestigio Power Bank dokázali nabít LG Optimus 4X HD s kapacitou baterie 2050 mAh plnohodnotně 3 krát, přičemž na počtvrté jsme ho nabili na úroveň cca. 30%. Při současném nabíjení 2 zařízení je nutností počítat s mnohem rychlejší spotřebou energie, ale i větším zahříváním.

Prestigio Power Bank je opravdu kvalitní externí nabíječkou. Nabízí výborné zpracování a vlastnosti, které zaujmou opravdu každého, kdo hledá zdroj energie na cesty. Za výhodu této nabíječky můžeme označit i cenu, která se pohybuje okolo 1000Kč. Je dobrou volbou pro cestovatele a zálesáky.
Na závěr chci poděkovat svému dobrému rodinnému příteli Richardovi P.  za zapůjčení tohoto výrobku a už teď se těším na další spolupráci. 🙂

Komentáře jsou uzavřeny.