Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Retro: Nokia SU-8W – Dokonalý pomocník pro pisálky!

Michal Poláček 0

Dnes vám přinášíme recenzi legendární bezdrátové klávesnice Nokia SU-8W. Má ještě v dnešní době využití nebo je to už jen sběratelský kousek???


Bezdrátová klávesnice Nokia SU-8W byla vyrobena v kombinaci bílé a stříbrné, kde bílé profily jsou vyrobeny z plastu, zatímco stříbrné plochy jsou pravděpodobně imitací hliníku.Rozměry jsou ve složeném stavu zhruba 13 x 8,5 x 2cm a v rozloženém stavu zhruba 26 x8,5 x 1,5cm. Všimněme si, že se zde designéři postarali nejen o vzhled, ale i o pohodlí. Aby se zabránilo uklouznutí během používání, má klávesnice dva gumové pásky na spodní straně ve stejné barvě jako plastové díly. Když skládáte klávesnici, tak cca v pravém úhlu se automaticky vypne a tím šetří vložené baterie, toto platí i v případě že jí ponecháte nepoužitou po dobu cca.10 minut. Klávesnici napájí dvě baterie typu AAA, které podle výrobce vydrží klávesnici napájet maximálně 50 hodin. Nokia SU-8W podporuje Bluetooth Human Interface Device profil (HID), což znamená, že ji můžete používat třeba s vaším stolním počítačem.
Na rozdíl od psaní na telefonu můžete díky SU-8W zvolit vhodnou vzdálenost tak, že přístroj je v pohodlné vzdálenosti od vás. Telefon můžete dokonce nastavit v 5 různých pozicích náklonu a tak si vybrat nejvhodnější a nejpohodlnější pozici pro vás. Spodní část telefonu je umístěna na kovové svorce, která je částečně pokrytá gumou proti klouzání. Tento režim upevnění zaručuje, že telefon nebude padat, v mém případě pouze v režimu na šířku.
Pohodlí psaní se příliš neliší od psaní na klávesnici standardních rozměrů, ale budete si muset nějaký čas zvykat. Klávesy jsou malé a podobají se těm u netbooku. Pokud jste si zvykli pracovat na notebooku nebo netbooku, bude pro vás velmi zvyknout si na SU-8W. Klávesnice neobsahuje číselné klávesy, a proto se čísla píšou s pomocí klávesy Fn.
Pro používání klávesnice s mým Lg Optimus 4X HD jsem si musel nejdříve instalovat aplikaci „BlueKeyboard JP“. Poté již šlo vše jak po másle. Sice mi nefungovaly tlačítka specifická pro Nokii (klávesa Symbian menu), tlačítka levého i pravého výběru se mi podařilo přemapovat pomocí aplikace „External Keyboard Helper Demo“ na tlačítka „zpět“ a „kontextové menu“. Co mě mile překvapilo, bylo tlačítko pošty, které bez jakéhokoliv zásahu otevíralo aplikaci Gmail.
Závěr
V dnešní době je, na trhu mnoho řešení bezdrátových klávesnic je tento kousek stále jedním z těch lepších. Bez ohledu na skutečnost, že by bylo dobré řešení, pokud by se klávesnice zapnula automaticky při otevření, aniž byste museli stisknout tlačítko zapnutí / vypnutí, nelze se ale jakkoliv zlobit vždyť tato klávesnice už má úctyhodných 9 let. Máte-li často psát zprávy, články nebo odpovídat na přijaté e-maily, pomocí smartphonu a máte doma Nokia Wireless Keyboard SU-8W, neváhejte ji použít.
Úplně na závěr bych chtěl poděkovat svému dobrému příteli, mentorovi a šéfredaktorovi Michalu Poláčkovi za zapůjčení tohoto výrobku a už teď se těším, co si pro mě připraví příště.

Autor: Daniel Barnet

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *