Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Retrookénko aneb slovo úvodem

Michal Poláček 0

V březnu letošního roku jsem narazil na brigádu „snů“ v Nokia Store Brno v Olympii – ano, konečně jsem se dostal do „Nokie.“ 🙂 Telefony jsem nijak zvlášť nesbíral, ale měl jsem přístup k maketám, a tak trošku i vzpomínal na doby, kdy byl tento obchod výkladní skříní produktů Nokia, jelikož jsme tu měli i autorizovaný servis. Také byl na prodejně i kouzelný koš na elektroodpad, ale o něm někdy jindy …

Ano, leze to do peněz!
Na aukčních serverech se čas od času najdou nabídky, které jako nadšenec a sběratel zkrátka nemůžete odmítnout. Sice to hodně leze do peněz, ale když si představíte, že telefon, který je 11 let starý stál nový 14k, tak šest stovek i s poštovným je nádhera. (7650)
Nehledě na to, že když nebude zbytí, obsahuje mnoho drahých kovů. 😉

Na pivě s „cihlama“ 😀

Když už tedy kupuju, snažím se vybírat opravdové skvosty, ať už designem nebo funkcemi, a tak bych se chtěl vedle obyčejných přístrojů zaměřit i na tyto unikáty. Speciálně mám rád Made in Finland. Postupně v krátkých zmínkách představím exempláře z této sbírky. Některé stroje jsou stále ještě v oběhu, takže až se definitivně založí do krabice, přibudou do muzea. 😉
Inspirací jsou mi úspěšní kolegové z „brandže“
Největší sbírku funkčních telefonů má slovenský Rusnak-COBRA, pořádnou sbírku maket nastřádal Limbush viz téma na myNokia foru.
Zapomenout nemohu na „šuplík“ Martina Kaliána, který obsahoval převážně komunikátory a Symbianové telefony z éry webu S60.cz a jeho nástupce myNokia.cz, kde jsem tři roky působil jako redaktor a před rokem jej se slzou v oku po delší nečinnosti opustil.
Ještě bych zmínil Kryštofa Korba, který má také velmi zajímavou sbírku Nokia telefonů, jenž několik let pevně a svědomitě vedl konkurenční server Nokiamania.cz.
Převzato z mpolacek.blog.cz