Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Pressy – Click to Action: Čudlík místo sluchátek.

Michal Poláček 0

Jak už titulek napovídá, v tomto krátkém představení si popíšeme novinku, jedná se o pěknou inovaci do mobilních telefonů s Androidem. Namísto sluchátek si totiž do 3,5mm zdířky nestrčíte sluchátka (i když, jak se dozvíte dále, v některých případech to bude možné i se sluchátky), ale malinký knoflík.
Dva mladí vývojáři dostali nápad a prezentovali ho na serveru Kickstarter, kde si ho předplatilo bezmála neuvěřitelných 30 tisíc lidí. Namísto původního cíle, 40 000 USD vývojáři vybrali skoro 700 000 USD. A ještě aby ne, Pressy je opravdu šikovná věc.
Jedná se o klasický 3,5mm jack, který ale nemá na svém konci sluchátka, nýbrž tlačítko. K tomu se dodává speciální aplikace, která dovoluje toto tlačítko programovat na spoustu různých způsobů. Můžete totiž použít až tři zmáčknutí a ještě se odlišuje krátké a dlouhé.
Například tedy máte mobil v ruce a na jedno stisknutí pořídíte fotku, na dlouhé stisknutí si spustíte hudbu a na dvě krátká stisknutí zavoláte mámě.
A pokud zrovna chcete poslouchat hudbu, Pressy jednoduše vypojíte a zapojíte do pouzdra, které se dodává s kroužkem na klíče, takže ho máte všude sebou.
A navíc, pokud máte sluchátka s tlačítkem, funguje to i pro ně. Smůlu ovšem mají ti, kteří si koupili kvalitnější sluchátka a nepoužívají dodávané, ty totiž tlačítka nemívají.
Aplikace a zařízení je dostupné pouze pro operační systém Android a stojí 27 USD, s dopravou do Česka 32 USD. V přepočtu tedy zhruba 650Kč. Vývojáři zatím přijímají pouze předobjednávky, rozesílání je totiž plánované někdy kolem března 2014. Předobjednat si Pressy můžete na oficiální stránce produktu – zde.
A nakonec tu pro vás máme předváděcí video. Je sice v angličtině, ale ti co ji příliš neholdují jistě také pochopí.

Autor: Lukáš Holeczy