Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Uživatelské zkušenosti: Outdoorové pouzdro Nokia CP-402 (nejen) na cesty.

Michal Poláček 0

Máme tu tip pro majitele s aktivním životním stylem, kteří potřebují ochránit svého drobečka od rizika nechtěného poškození. Vaše obavy výrobci chápou, seznamte se tedy s odolným obalem Nokia CP-402, který může poškození jednoduše zabránit.

Když jsem o tomto obalu z dílny Nokie četl, hned mě zaujal. Musel jsem ho zkrátka za každou cenu mít. O to větší bylo zklamání, když nebylo kouzelné příslušenství právě na skladě.

CP-402

Nokia CP-402 je odolné pouzdro jako dělané pro Nokii N8 nebo N97. Obal přístroj chytí a nepustí. Prodává se ve dvoubarevných provedeních Ice blue nebo Lime green. Dlouho jsem se rozmýšlel, kterou variantu vybrat, ale nakonec zvítězila ledově modrá. Zelená se mi sice líbila, ale k běžnému oděvu se moc nehodí.
Po rozbalení krabice zavládlo nadšení. Líbivé pouzdro splnilo má očekávání. Pohodlně se nosí – netlačí, díky výstuži, která slouží i jako „držák“ ruky. Avšak není všechno zlato, co se třpytí.
Absolutně mi nevyhovuje zbytečně dlouhý popruh kolem ruky. Obal jsem musel „cpát“ až k loktu. Pro aktivní majitele mělo být uchycení uzpůsobeno rozměrově poněkud jinak. Na běhání je obal nevhodný, padá ze zpocené končetiny. Taktéž se stává na menších nerovnostech při jízdě na kole. Největší slabinou pouzdra je právě nešťastné uchycení.
Nyní se zaměřme na ochranné vlastnosti, díky nim se totiž nemusíte obávat rapidního poškození. Zdánlivě zranitelné plastové krytí nepropustí ani smítko. Molitanové „polštáře“ pak zabraňuje mechanickému poškození. Materiály jsou odolné proto vhlkosti, ale pozor na pád do vysoké vody, to by byla „bílá smrt.“ Pouzdro není plně uzavíratelné, přístroj drží látka a suchý zip – místo na sluchátka, nebo vypínací tlačítko je však bez obtíží dostupné.
Obal má široké využití nejen jako ochrana, ale slouží i jako skvělý držák na klíče, tedy jeden až dva. Přístroj se dá plnohodnotně používat, v terénu jako skvělá navigace. Jak na silnici, tak na lesních cestách. Samozřejmě s potřebným softwarem – nic lepšího než Here Maps zatím není. Sygic je sice výborný do auta, ale na kole méně použitelný. Kombinace pěší a auto navigace se jeví jako nejlepší volba. Při výběru režimu auto se nebudete stačit divit, jak domorodci rozporuplně reagují. Při pěší už jen přístroj zavibruje, na manuální prostředek to bohatě stačí – přijdete však o zábavnou vložku. 😀
Obal není uzpůsobený na kolo, což mnohé odradí. Šikovní však na řídítkách něco jistě vymyslí. Upevnění na ruce ani při cyklojízdě nijak zvlášť neomezuje. Pouzdro je jako stvořené pro aktivity ala Geocaching. Nikde nepřekáží, volnému výhledu na „šipku“ nic nebrání. Může se vyrazit na lov.Překvapilo mě však ještě něco. Na stránkách výrobce je udávána kompatibilita s většinou přístrojů. Vězte, že to není pravda. Menší mobily v pouzdru drží jak mají – hůře se sice ovládají, velikostně však jakýsi standard splňují pouze menší dotykovky.  Nemyslím si, že N900 a větší do obalu nějakým způsobem dáte, zklamání se raději vyhněte.

zabeleno

Nyní se nemusíte bát o drahý přístroj a můžete klidně sportovat, bavit se bez obtíží. Nokia CP – 402 splňuje veškeré požadavky náročných za méně než 300 Kč. Investice se rozhodně vyplatí.
Objevte nejlepší nabídku třeba Heuréce 😉 

Komentáře jsou uzavřeny.