Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Letní aktualizace Sailfish OS s ještě krkolomějším názvem Björnträsket – „Medvědí bažina“…

Michal Poláček 2

Sailfish OS Letní aktualizace Björnträsket je nyní k dispozici pro všechny uživatele a Jolla Sailfish OS! Před několika týdny tato aktualizace byla k dispozici jako aktualizace typu early access  pro pokročilejší uživatele. Máte-li zájem připojit se k této skupině, přečtěte si více zde.

Poznámka: Před aktualizací, zkontrolujte, zda je váš Jolla účet aktivní v Nastavení -> Účty. Pokud se ukáže, že nejste přihlášeni, laskavě se znovu přihlašte. S touto aktualizací, představujeme podporu každé Android  aplikace vložené do zařízení, které jsou přístupné prostřednictvím Nastavení> Aplikace. Měli byste také vidět zlepšení stability Wlan u Androidových aplikací.

Co je nového v Björnträsket:
 • Účty: UI možnost přidal v nastavení CardDAV účtu umožnit nastavení adresáře cestu přímo při vytvoření účtu.
 • Android podpora:
  • Specifická nastavení aplikace pro všech nainstalovaných aplikací pro Android ve Settings>Apps, které umožňují síly zastavení app, vymazání cache (dočasné data) a vymazání všech dat app. K dispozici je také možnost, že nechal služby na pozadí z aplikace pro Android spustit při zapnutí telefonu.
  • Podpora multitaskingu Android aplikací umožňuje přijímat oznámení pro Android messaging apps, i když je aplikace zavřená. článek o nastavení WhatsApp demonstruje využití této funkce.
  • Možnost spuštění a zastavení všech Android aplikací na jednom místě a umožnit Android aplikacím přistupovat k vašim kontaktům v telefonu – viz Nastavení> Systém> Android podporu.
 • E-mail: E-maily s pozvánek na události jsou zobrazeny s ikonou kalendáře, a po jejich otevření, bude kalendář aplikace nabízejí importovat události do kalendáře uživatele.
 • Klávesnice: Možnost vybrat různé rozložení klávesnice pro klávesnice s technologií Bluetooth, pokud v kombinaci s některým pro různé jazyky přes Nastavení> Systém> Vkládání textu> Aktivní rozvržení.
 • OS Aktualizace: Před stažením této aktualizace, bude váš přístroj nejprve zkontrolovat souborový systém na problémy a opravit je-li to nezbytné. Aby toto bylo úspěšné tam musí být slušné množství prázdného místa v paměti.
 • Lepší OS manipulace aktualizace: Filesystem optimalizace před instalací aktualizací operačního systému v budoucnosti.
 • Development: New gcc 4,8 nástroj založený na řetězu je používán na SailfishOS platformě od této verzi roku, čímž C ++ 11, mimo jiné.

Hlavní vylepšení:

 • Android: Lepší WLAN manipulace pro Android Apps.
 • Audio Bluetooth: Hands-Free Profile (HFP) provedení je robustnější nyní, a aktualizace PulseAudio 6.0 rovněž zlepšila HFP a HSP profily.

Aktualizace OS:

 • Nutná minimálně 50% úrovně nabití baterie, jinak instalace OS se nespustí – a doporučujeme vždy připojení nabíječky před provedením aktualizace OS!
 • Stažení aktualizace OS v pozadí, je nyní možné – můžete pokračovat v instalaci nebo odinstalovat aplikace, zatímco stahování pokračuje.

Release notes a podrobnější changelog, naleznete v tomto TJC příspěvku.

Další aktualizaci softwaru bude zahrnovat velmi očekávané uživatelské rozhraní Sailfish OS 2.0. Sledujte MyJolla.cz i nadále. Více než jen Jolla… 1. tom4as tom4as

  zdravím, od 9. septembra je vonku už aj verzia Sailfish OS 1.1.9.28 Eineheminlampi, čo je vlastne prvá verzia SailfishOS 2.0. Zatiaľ je dostupná len na testovanie v rámci programu Early access release, kde sú registrovaným úživateľom ponúkané nové verzie OS v predstihu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *