Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Uživatelská recenze: eTiger A0-CL01 Cosmic – Skutečně neobyčejná žárovka s modrým zubem a reprákem!

Michal Poláček 0

V dnešním příspěvku bychom Vám chtěli představit vskutku neobyčejné příslušenství eTiger A0-CL01 Cosmic. To by se Thomas Alva Edison nebo František Křižík divili, jaké máme žárovky v 21.století. Mrkneme se na jednu designovou “chuťovku” s LED diodou, reproduktorem a bluetoothem.


I úsporné žárovky už jsou OUT, nový trend nastolují žárovky prošpikováné elektronikou. Minulý týden jsme otestovali opravdovou chuťovku jako horkou novinku od našeho partnera. Pochází od eTigeru a jmenuje se A0-CL01 Cosmic – jako z jiného světa … A opravdu je.
Elegantní balení propracované do nejmenších detailů skrývá futuristický přístroj, minimálně třikrát větší než obyčejná “bulb” žárovka (v EU zakázaná). Výrobce nezapomněl na dvě redukce patic na B14 a E22, dálkový ovladač, rozměrný pytlík; nechybí ani obligátní návod, který bohužel není v češtině. Balení má magnetické otevírání, ovšem při kompletaci se stala malinká chybička, obsah byl dán naopak, snad se jednalo pouze o vadu konkrétního prodejního kusu.  Nicméně inženýři si vyhráli i se sebemenšími detaily, viz např. prolisek ve tvaru žárovky nebo umístění příslušenství k přístroji.


V prvním okamžiku po vybalení jsem přemýšlel kam s tím, přece jen do lampy ani “koule” v obýváku se nevleze. Nakonec jsem na nočním stolku objevil svou “dětskou” lampičku, kterou jsem nezapínal ani nepamatuji. Překvapivě fungovala …
Vymontoval jsem tedy klasickou “bulb” žárovku a namontoval “kosmíka,” zapadl na první dobrou. Z estetického hlediska “to” ve staré lampičce nevypadalo příliš dobře, ale z toho praktického jsem byl nadšen. Stiskl jsem tedy zapínací tlačítko, aktivoval bluetooth na své E5, spároval, vybral song a už se místností linula hudba… Popadl jsem tedy lampičku a přesunul se do kuchyně za rodiči, kde se rozjela pořádná diskoška. Metodou pokus omyl jsem provedl průzkum funkcionality dálkového ovladače na “kulatou” baterku. Empiricky jsem zjistil, že lze nastavit tři režimy LEDky, zesilovat a zeslabovat za doprovodu červeného “laseru,” ovládat hudební přehrávač, i když na S60 3rd FP2 velmi omezeně. Ovladač navíc reaguje skvěle i ve druhé místnosti, tedy jeho infraport je poměrně silný a lze kosmíka ovládat např. z pokoje. (odzkoušeno přes zdi na zhruba 5 metrů)


Kosmík dokáže opravdu rozpumpovat celou domácnost a za doprovodu barevných kreací jako z menší diskokoule dokáže zabavit na dlouhé zimní večery. Zvuk na maximum (jak přehrávače, tak přístroje) je
po stránce kvality velmi slušný. Samozřejmě nelze pouštět nějaké tucárny nebo songy náročné na basy, ale v rámci běžného používání předčí i lepší rádia. Domnívám se, že by se dva “kosmíci” dali kvalitou srovnat i se stereo hifi věží …
Ovšem primárně se jedná o designovou pomůcku do domácnosti. Integrovaná do moderního světla nabízí dálkově ovládanou žárovku včetně efektů a hudby, takže si můžete pouštět takové songy, na které máte náladu. Navíc i skvěle vypadá, takže zaujme vaše nejbližší okolí, buď pozitivně jako doplněk do domácnosti, nebo negativně, když jej budete mít moc nahlas a po nocích budit sousedy.

Ve spolupráci “barneyho” jako střihače a “polase” jako kameramana vzniklo video …

Závěr …
eTiger A0-CL01 Cosmic je jako stvořený pro nenáročné i náročné uživatele, hudební maniaky i občasné posluchače, zkrátka za cenu těsně pod 3000 Kč si jeho využití v bytě nebo domě určitě najde každý.
Klíčové parametry

  • Obsah balení – ovladač, sáček, 2x redukce žárovkových patic B14 a E22, manuál
  • Bluetooth
  • Reproduktor
  • Trojrežimová 7.6W LED
  • 11W RMS
  • Cena: 2980 Kč

Děkujeme za zápůjčku 4myapple.cz a 4mysamsung.cz, který nabízí exkluzivní designové příslušenství pro “jablíčkáře” a “ťamtungáře,” sídlící v Brně-Židenicích na Nové Osadě.

Autor: Michal Poláček

Zdroj: MyJolla.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *